بازیهای تقلیدی و تخیلی1- لوکوموتیوران

این همون خاله بازی که خودمون بچه بودیم میکردیم. این بازیها تاثیر خوبی روی بچه ها می ذاره. و اونها رو با مشاغل مختلف آشنا می کنه و دایره لغاتشون رو هم بالا می بره. اینکه یه روز راننده قطار باشن ،یه روز دکتر و یه روز آشپز.

فقط باید حواسم باشه که توی این بازیها پسرم حتما و حتما در نقش مردا و پسرها بازی کنه. یعنی اگه قراره آشپز باشه، آقای آشپزه و اگه قراره راننده باشه، آقای راننده است. و دیگه اینکه هدایت بازی رو اون دستش بگیره نه اینکه من مدام پیشنهاد بدم، بلکه این بازی تا جاییکه می شه باید با هدایت خود بچه ها انجام بشه. و منم بازی رو جدی بگیرم و کاملا نقشم رو خوب بازی کنم.

یادمه پسرم کوچیک تر که بود وقتی دکتر می بردمش اصلا با اونجا ارتباط برقرار نمی کرد ولی بعد از اینکه چندین بار باهم دکتر بازی کردیم حالا دیگه خودش می ره و روی تخت  می شینه و منتظر که دکتر بیاد معاینه اش بکنه. یعنی این دفعه آخری با کلی ترفند بیرون در نگه داشتمش که تو نره و ایشون اصرار که من باید برم پیش آقای دکتر و چرا نمیاد منو معاینه کنه. حتی وقتی رفته بودیم که آزمایش خون بده به راحتی بغل مسئول آزمایشگاه نشست تا ایشون ازش خون گرفت و بعد با آرومی اومد پایین تعجبالحمدلله این بازی در مورد کوتاه کردن مو و چندتا مورد دیگه هم خوب جواب داد.

/ 1 نظر / 8 بازدید
پریسا

ممنون ایده های قشنگتون واقعا عالی بود